Omrkněte portfolio

Lucie Tomanová

Zorientujte se v oblasti webdesignu pomocí mentoringu

3 měsíční cesta, během které vám pomůžu pochopit všechny souvislosti při tvorbě webů. Vše si vyzkoušíte na praktických příkladech.

Mentoring vám pomůže pochopit technické zázemí webu a ukáže vám, jak tvořit design pro určitou cílovou skupinu. Naučíte se, jak nasatvit procesy ve spolupráci s klientem. Po absolvování mentoringu budete chápat celý proces od registrace hostingu až po vytvoření designu webu. Svůj první web si vytvoříte již během mentoringu!

Struktura lekcí

Na začátku zjistíme, jaký level znalostí je ten váš a na základě toho přizpůsobíme společná témata.

Zde uvádím pro představu, jaká témata se v mentoringu mohou objevit. Jiná témata budou v případě, že mentoring zaměříme spíše na business nebo třeba efektivitu podnikání v oblasti webdesignu. 

1. Úvod do webdesignu – hosting, doména, co vše je potřeba pro tvorbu webu

2. Nástroje pro tvorbu webu – WordPress, Divi

3. Branding – logo, barvy, font

4. Příprava obsahu – texty, struktura webu

5. Case study – ukázka projektu krok za krokem

6. Tvorba webu – základní nastavení, záhlaví, zápatí

7. Tvorba webu – tvorba stránek, legální věci spojené s tvorbou webů

8. Analytika webu – Google Analytics, Facebook Pixel

9. Jak se o web starat

10. Tipy pro webdesignéry – nástroje pro efektivitu, jak sehnat první klienty

Mentoring

Pro koho je vhodný?

Mentoring je určen pro kohokoliv, kdo se chce dozvědět vše o tvorbě webů a neví, kde začít. Je pro ty, kteří chtějí porozumět základním technickým pojmům, chtějí se naučit efektivně pracovat s klienty a hlavně se dozvědět, kde vhodné klienty najít. Mentoring je vhodný i pro ty, které zajímá design, práce s barvami a grafickými prvky. Přiučí se i seniorní webdesignéři, kteří mají problém v určité oblasti. A v neposlední řadě je pro ty, kteří mají rádi kreativní práci!

Po absolvování 3 měsíčního mentoringu zvládnete vytvořit svůj první web od samotného začátku!

Lucie Tomanová
Mentoring

Praktické informace

Kdy se mentoring koná?

Dveře mentoringu otevírám několikrát ročně. Kapacita záleží na mé aktuální vytíženosti. Pro přesnější termín vyplňte nezávaznou přihlášku níže.

Jak je to časově náročně?

Mentoring se skládá z 10 sezení, kdy jedno sezení trvá 60 min a probíhá výhradně online. Po každém sezení dostanete úkoly, které budete muset do příště zpracovat (většinou zaberou 1-2h vašeho času).

Je součástí mentoringu i praxe?

Ano, během mentoringu si budeme ukazovat teorii na praktických příkladech a vytvoříte si tak váš první návrh webu.

Mentoring

Nejčastěji kladené dotazy

Je mentoring dobrá investice?

Každá investice do vás a vzdělání je dobrá! Ze zkušenosti vím, že po mentoringu budete již schopni nabízet své služby v oblasti webdesignu, případně zefektivníte svojí práci pokud se webdesignu již věnujete. Tím se vám investice vrátí v krátkém čase!

Odnesu si z mentoringu nějaké materiály?

V průběhu mentoringu vám budu dávat tipy, kde se dál ve vašem volném čase vzdělávat. Každé našeho sezení se bude nahrávat, můžete se tak k lekcím kdykoliv vrátit ve svém volném čase.

Co když si nesedneme?

Pokud máte strach, jestli jsme správný match, pojďme si nejprve zavolat a nezávazně popovídat! Pokud na to přijdeme až během mentoringu, naše setkávání můžeme nezávazně ukončit. I pro mě je důležité pracovat s lidmi, se kterými si budu rozumět.

Lucie tomanová – webdesignérka

Kdo vás mentoringem provede?

Jsem webdesignérka a vytvářím kvalitní a designové weby, které posouvají podnikání a značky na další level. Mentoruji začínající i pokročilé webdesignérky, které se chtějí dozvědět vše o tvorbě webů, procesu spolupráce s klienty nebo si chtějí nastavit procesy, aby jejich práce byla efektivní.

Mým cílem je být oporou a pomáhat zorientovat se v oblastech, ve kterých tápete.

Bez mentora se také naučíte tvořit weby (stejně jako jsem to udělala já). Vaše cesta ale bude delší, náročnější a méně zábavná.

Reference

„Tohle je totiž přesně ta investice, která má smysl.“

Mentoring s Luckou předčil moje očekávání. Byl tak dobrý, že bych si po skončení nejradši koupila dalších 10 lekcí. Lucka sestaví lekce na míru vašim znalostem a potřebám, takže řešíte přesně to, co vás v tu chvíli nejvíc trápí nebo brzdí. Každá lekce probíhá v přátelském duchu a díky tomu jsem se nebála zeptat na cokoliv, aniž bych se cítila hloupě. Mentoring mi dal spoustu praktických vychytávek pro tvorbu webů, ale to nejcennější, co si odnáším, je sebejistota. Teď přesně vím, kdo jsou moji klienti, nebojím se odmítnout ty nepravé nebo si říct o víc peněz. Nepochybuji o sobě a své práci.

Jsem Lucce za její úžasný přístup při mentoringu vděčná a doporučuji ho všem, které ho zvažují. Tohle je totiž přesně ta investice, která má smysl a začínajícím i pokročilejším webdesignerkám se mnohonásobně vrátí.

– Tereza T.

„Mentoring je skvělá věc, ale bez správného Mentora by neměla smysl.“

„Na začátku roku jsem věděla, že nějak potřebuji nakopnout svoji cestu v marketingu, ale nevěděla jsem, kde začít. Do cesty mi přišla Lucka jako mentorka v jarním programu Holek z marketingu. A lepší push ve svojí cestě jsem si ani nemohla přát. Její nadhled, zkušenosti a upřímnost mě zprvu nenápadně, ale s odstupem skokově posunuli dál. Ne nadarmo se říká: stačí začít a chtít.
Mentoring je přesně ten správný začátek k tomu, srovnat si to, co člověk už ví nebo umí, co chce, ale není schopný to sám pojmenovat nebo vidět. Je jedno v jaké části své pracovní i jiné cesty zrovna jste, mentoring není jednorázový zážitek a zkušenost jenom pro juniory. Je to příležitost k zastavení a rekapitulaci, ale i k utřídění myšlenek a sebereflexi. Po každé lekci s Luckou jsem si uvědomila něco nového nebo se donutila zamyslet nad jiným úhlem pohledu. Mentoring je skvělá věc, ale bez správného Mentora by neměla smysl. Proto doporučuji Lucii, která je inspirativní, klidná, trpělivá a otevřená osobnost. Naslouchá a vnímá. Každou větou, otázkou i odpovědí inspiruje a pomáhá hledat a vést k tomu správnému v danou chvíli. Pokud přemýšlíte nad tím jít do mentoringu, udělejte to. Pokud přemýšlíte jít do mentoringu s Luckou, udělejte to. Čas, který věnujete sobě a svému rozvoji, vám totiž nikdo nevezme a chvíle s fajn lidmi taky ne. Lucko, děkuju ještě jednou za to, že jsi se stala důležitou součástí mé cesty. Ať už mě dovede kamkoliv. Teď se mi líbí a je fajn si to přiznat, což je jedna z věcí, co jsem se s Tebou naučila. Ať se daří a věřím, že se ještě potkáme.“

– Věra Satránská

„Naučila mě jak a kde začít v jakých aplikacích pracovat a hlavně přehledně.“

Mentoring s Luckou byl můj velký milník co se týká práce na webu. Naučila mě jak a kde začít v jakých aplikacích pracovat a hlavně přehledně. Na co se soustředit při skládání dílku do finální podoby. Určitě doporučuji všema deseti.

– Anna Drozdová

„Obdivuji její zkušenosti, na každou mou otázku rychle reagovala.“

S Lucií jsme se seznámily v mentoring programu a půl roku se mi zodpovědně věnovala a zaučovala mě ve tvorbě webových stránek. Obdivuji její zkušenosti, na každou mou otázku rychle reagovala a ukázala mi, kde danou věc najít a na co si dát pozor. Prošly jsme společně přes základní nastavení až po pokročilejší nastavení webu. Lucka je profesionál, který má letité zkušenosti s tvorbou webu. Je super s ní spolupracovat, hodně jsem se od ní naučila a všem ji mohu doporučit.

– Petra Melíšková

Cena

Vyplňte formulář níže a přihlaste se na 3 měsíční mentoring. Platba je možná na více splátek. Přihláška je nezávazná.

17 990 Kč

Cena zahrnuje:

  • 10 lekcí po 60 min
  • Záznam z každé lekce
  • Domácí úkoly
  • Tipy na další vzdělávání
  • Možnost spolupráce na projektech

Nezávazná přihláška

GDPR

15 + 7 =

Nejste si jisti, zda je to pro vás? 

Napiště mi a domluvíme si tzv. discovery call, kdy si nezávazně zavoláme. Povíme si, co od toho očekávat, rozebereme si, jak to celé probíhá a zjistíme, zda jsme na stejné vlně.

Tyto kroky stojí 15 min vašeho času, během kterého se můžete na cokoliv zeptat.